Īsumā par elektroniku, ar ko sastopamies ikdienā.

 Varētu teikt, ka kvalitāte jūtami samazinājusies, remonta iespējas ir, bet iespējas uzlabot tā, lai defekts neatkārtotos ir diezgan ierobežotas, jo viss ir optimizēts, samazināts un šķiet, ka ar domu, lai ātrāk iegādātos nākamo pēc garantijas laika beigām.

 

Jau vismaz pēdējos 10-15 gadus esam pārgājuši uz atbildīgu elektronikas bloku projektēšanu un izgatavošanu tā, lai tie būtu pārzināmi, viegli remontējami un ilglaicīgi darbotos bez speciālas apkalpošanas.

Kā piemērs ir korpusi iekārtām, plastmasas korpuss iekārtai automašīnā vai telpās pirmkārt ir bīstams, jo praktiski visas plastmasas ir ugunsnedrošas, tās nenonvada siltumu un arī neizceļas ar mehānisko izturību, īpaši, ja nokļūst saules staru iedarbībā.

Uzskatām, ka normālas iekārtas korpusam ir jābūt no nerūsējošā tērauda, tas nav jākrāso, korozijas noturīgs, sīksts, tam var vienkārši pievienot dažādus papildus stiprinājumus un ja ir vēlēšanās nopulēt līdz spoguļa spīdumam.

Par pašām elektronikas komponentēm: Atverot daudzas, it kā eiropā apstiprinātas iekārtas, kas paredzētas darbam ārpus telpām un arī telpās ar palielinātu gaisa mitrumu un iespēju, ka temperatūra var pazemināties zem nulles, tur kaut kā nemana elektronikas daļas industriālā izpildījumā, tie paši parastie elektronikas elementi, kam darba temperatūra parasti ir no 0 līdz 70 grādiem.

Jaudas elementu novietojums un iespēja operatīvi nomainīt arī reti tiek risināta par labu remontam, vienkārši mainam bloku un viss, bet šeit atkal 90%, ka atkal kaut kas būs samazināts, optimizēts un uzlabots nepareizajā virzienā.

Piemēram savu telpu apkures vadības bloku projektējām 2007. gadā, tas normāli darbojas līdz šodienai, elementāri uzlabojas, pārdzīvojis jau 3 apkures katlus un šķiet ies vēl kādus 20 gadus, ir iepēja kontrolēt arī attālināti un pēc reālajām apkures izmaksām šķiet ļoti ekonomisks, kurini ar kādām granulām vai malku gribi, viss automātiski attīrās, pienāk paziņojumi par iespējamām problēmām un vēl visādi labumi, kas šobrīd varbūt ir tikai jaunākajiem modeļiem, atšķirība, ka mūsējam aizdedzes tens izmaksā 2 eiro un iet vismaz 2 sezonas un ir nomaināms 5 min laikā, bet lielākajai daļai brenda iekārtu tas izmaksā 50-100 eiro un maiņai jāpatērē vismaz stunda.

Interesanta tēma ir invertori, īpaši ja nepieciešamas lielākas jaudas, cenas kosmiskas un, ja paskata, kas iekšā redzams, tad jāsecina, ka pēdējos 20 gados neko īpaši jaunu nav izdomājuši, ja neskaita cenu.

Lādētāji un dažādu sadzīves iekārtu barošanas bloki: var elementāri izgatavot no parasta datora barošanas bloka , piemēram, ja tā jauda ir 300w, kas nav daudz, varam iegūt 14v un 20A , kas priekš lādētāja ir virs vidusmēra. Lielākā daļa plastmasas kastīšu(lādētāju), kurus bail pat auto tuvumā turēt(ka neaizdegas), nodrošina labi ja 10A lādēšanas strāvu. Skaidrs, ka jāizmaina dažu detaļu dzesēšanas risinājumi, jāieliek kāds jaudīgāks tranzistors, bet tās ir niecīgas izmaksas pret iegūto rezultātu.